Запрошуємо Вас до Центру кар'єрого росту ДНЗ "«Харківський регіональний центр професійної освіти поліграфічних медіатехнологій та машинобудування»"


ВИ МОЖЕТЕ З САЙТУ, ДИСТАНЦІЙНО ПОДАТИ
ЗАЯВУ НА ВСТУП ДО ЗАКЛАДУ


А ПОКИ ЩО - РЕКОМЕНДУЄМО ОЗНАЙОМИТИСЬ З НАШИМИ ПОРАДАМИ.НАШІ ПОРАДИ

АДАПТАЦІЯ НА РОБОЧОМУ МІСЦІ


Як уникнути стресу і не впасти у паніку протягом перших місяців роботи
Після того, як ви знайшли роботу, попереду на вас чекає ще один важливий етап – адаптація. Фактично ви потрапляєте в нове незнайоме середовищі, і період пристосування до нього може виявитись надзвичайно стресовим. Окрім того, чимало роботодавців в перші ж дні намагаються випробувати вас на міцність.
Декілька порад щодо того, як налаштувати себе на успіх та ефективну роботу в новій компанії.

1. Не перевантажуйте себе

Протягом перших кількох тижнів, а то й місяців ви отримуватимете величезну кількість нової інформації. Ви не зможете охопити всю інформацію відразу, і це нормально.
Щоб полегшити собі роботу і не розгубитися, фіксуйте всю нову інформацію, отриману від керівництва чи колег. Таким чином ви її не втратите, якщо раптом через перевантаження не зможете згадати.

2. Геть паніку

Ви повинні бути готовими, що адаптаційний період займе певний час. Не панікуйте, якщо вам здається, що ви не здатні виконати нові завдання. Це нормально. Відчуття того, що ви ніколи не впишетеся в новий колектив, буває практично у всіх, але обов’язково минає. Для цього просто потрібен час.
«За класикою в більшості компаній адаптаційний період триває в середньому близько трьох місяців»

АЛГОРИТМ ПОШУКУ РОБОТИ


Пошук роботи вимагає не тільки професійних знань, але й загальних правил поведінки, вміння ефективно використовувати конкретні ситуації, що виникають на цьому етапі.
Конкуренція при прийомі на роботу досить значна й продовжує зростати, тому знання певних неписаних правил, що вже склалися на ринку праці, має стати в пригоді кожному, хто шукає роботу
Першим кроком у здійсненні успішного пошуку роботи є прийняття рішення щодо роботи, яка Вам потрібна, і наскільки Ваша кваліфікація  відповідає необхідним вимогам.
Існує декілька поширених підходів до пошуку роботи, а саме:
Якщо Ви керуєтесь власними бажаннями у виборі необхідної роботи
Врахування потреб ринку праці
Вибір бажаної роботи повинен спиратись на особистий досвід практичної роботи та професійні навички та вміння.
   При цьому необхідно відповісти на наступні питання:


Ким саме я хочу бути?
Які необхідні для цього знання, вміння та  навички?
Для виконання якої роботи вони потрібні?
Якими з них я володію?
Чи користується професія попитом на ринку?
Як і де її можна  набути?
              Де і як можна за нею працевлаштуватись?

https://kariera.in.ua/work-search/algoritm-poshuku-roboti

1. Збір інформації про те, що відбувається на ринку праці

– Визначення своєї мети. Із самого початку необхідно чітко сформулювати і зрозуміти, який результат ви хочете отримати. Можлива складність, з якою ви можете зіткнутися, – це власна самооцінка, визначення своєї затребуваності та цінності як фахівця.
– Позначення потенційних роботодавців, визначення можливих місць роботи. Складністю тут може бути отримання реальної чи прикрашеної інформації про ситуацію в деяких компаніях.
– Пошук і одержання інформації про конкретні вакансії. Однак далеко не всі оголошення достовірно описують умови майбутньої роботи, прикрашаючи або замовчуючи про деталі.

2. Підготовка до пошуку роботи

- Складання резюме. Ваше резюме повинне відповідати загальноприйнятим стандартам подачі інформації. Проблемним моментом тут може виявитися наявність прогалин у кар'єрі, непрофільна освіта. Для окремих вакансій інформація в резюме може не повністю відповідати вимогам, що пред'являються роботодавцем. Не старайтесь написати ідеальне резюме – пишіть по суті.
– Написання супровідного листа. Важливий документ, який заочно допомагає створити найбільш привабливий образ кандидата на роботу.
– Розсилка резюме потенційним роботодавцям. Це теж можна віднести ще до попереднього етапу працевлаштування, адже не гарантує потрапляння відомостей про вас за призначенням.

3. Спілкування з потенційними роботодавцями

– Переговори по телефону. Ваше завдання – первинне формування бажання очної зустрічі. У свою чергу, ви можете дізнатися у потенційного роботодавця додаткову інформацію про вакансію. Проблемою на цьому етапі може виявитися як невміння або страх спілкування по телефону, так і раптовість розмови, що відбулася, адже представник компанії може зателефонувати в будь-який момент.
– Явка на співбесіду. Це найсерйозніша оцінка, саме на цьому етапі найчастіше і визначається бажання роботодавця прийняти вас до себе на роботу. Однак деякі оціночні процедури (тести) можуть виявитися несподіваними для вас. Також цей етап доставляє складності для людей з комунікативними проблемами.
– Переговори про умови роботи при позитивному рішенні роботодавця. Ваше завдання – одержати всю інформацію про умови, за можливістю – домовленість про найкращу винагороду, вигідні умови контракту.

4. Нове місце роботи

– Прийом на роботу та оформлення документів. Плюси етапу – ви починаєте отримувати соціальні гарантії. Можливий мінус – сіра заробітна плата.
– Адаптація та звикання до нового місця роботи. Найважливіше – з перших днів оцінити психологічний клімат у колективі для створення комфортного середовища, оскільки конфлікти з колегами ніколи ще не сприяли кар'єрі. Складність цього етапу – можливий недолік знань і майже завжди потрібних навичок.
– Випробувальний термін. Успішне проходження його – старт до розвитку кар'єри в обраній компанії та підвищення зарплати. Намагайтеся вибудувати правильні взаємовідносини з керівництвом, оскільки багато в чому це буде визначати ваш шлях.

5. Деякі практичні поради щодо пошуку роботи.

1) Визначте портрет ідеального роботодавця . Якщо ви не будете витрачати час на співбесіди на кшталт «про всяк випадок сходжу», то у вас звільниться час. Ви ж самі знаєте, що іноді йдете на співбесіду точно знаючи, що поки не вийдете до цього роботодавця. Цю пораду не треба застосовувати, якщо вам потрібно тренувати навик проходження співбесіди.

2) Підготуйте ваше ідеальне резюме для ідеального з вашої точки зору роботодавця. Для кожного роботодавця, для кожної вакансії потрібно мати окреме резюме, що враховує саме його специфіку. Ваше звичайне, усереднене резюме відтягує той день, коли ви отримаєте потрібний дзвінок від потрібної людини.

3)Пошуком роботи неможливо займатися мимохідь, раз на тиждень переглядаючи вакансії. Це системна робота. 15 – 20 хвилин щодня потрібно присвячувати пошуку вакансій, розсилці резюме, дзвінкам.

4)У кінці тижня обов’язково підведіть підсумки пошуку – письмово. Скільки вакансій ви знайшли, скільки резюме відправили, скільки отримали запрошень і пройшли співбесід? Знайдіть слабкі місця. Мало цікавих вакансій на вході? Тоді зробіть на наступному тижні акцент на пошуку цікавих вам роботодавців. Якщо після відправлення резюме тиша, то воно не потрапило у хворе місце відкритої вакансії. Перепишіть його. Якщо після співбесіди не  отримуєте пропозиції, то тренуйте навик проходження співбесід. Зрозумівши успіхи и недоробки минулого тижня, поставте завдання на наступний!
Кожного дня повідомляйте хоча б одній людині про те, що ви шукаєте нову роботу та вже через місяць про це дізнається мінімум 30 осіб. А в кожного з них є друзі й колеги!

5)
Використовуйте мінімум 7 способів отримання інформації про нові вакансії. Не розраховуйте тільки на одне джерело. Спілкуйтеся з кадровими агентствами, підпишіться на розсилки вакансій, додайте своє резюме на декількох робочих сайтах, повідомте знайомих, колега, відвідуйте галузеві конференції та спільноти, моніторте соціальні мережі, читайте ділові та галузеві ЗМІ, відправте резюме цікавим вам роботодавцям, спілкуйтеся на форумах, шукайте особисті контакти керівників, які приймають рішення.

https://careerfornewlife.com/blog/tipsbooks/efektivnij-algoritm-poshuku-roboti